W czasach naszywek na rzep i uber-nowoczesnych UBACSach, brassard wcale nie odszedł w zapomnienie; przypomina o swoim istnietniu regularnie, od czasu do czasu pojawiając się na zdjęciach oraz na aukcjach internetowych.
Brassard służy(ł) Brytyjczykom do naszywania naszywek, co było sprytnym i tanim rozwiązaniem. Wystarczył jeden naramiennik, z jednym zestawem naszywek, który można było nosić na kurtce i koszulach. Gdy sytuacja tego wymagała (np. na poligonie), naramiennik można szybko zdjąć i schować do kieszeni.
Brassard jest składa się z jednego kawałku materiału, z elastyczną gumą (obejmującą ramie) przyszytą u dołu (przy 'podstawie) i otworem i/lub szlufką na guzik u samej góry. Zależnie od producenta, naramienniki różnią się kształtem, kolorem oraz "sposobem mocowania" oraz ilością kieszeń (lub najczęściej ich brakiem). Armia Holenderska produkuje naramienniki, które posiadają pełno różnych kieszonek nieznanego przeznaczenia.
Chociaż na co dzień nie widzi się wiele naramienników noszonych przez brytyjskich żołniery, nadal są sporadycznie stosowane w całych Siłach Zbrojnych, szczególnie przez medyków, którzy przyszywają czerwony krzyż do naramiennika (normalnie opaska zjeżdża z ramienia; brassard pozostaje w tym samym miejscu).
Na naramienniku nosi się głównie stopnie oraz czasami naszywki swojej jednostki i/lub kwalifikacji (jak snajper czy medyk). Naramiennik oferował kiedyś to, co oferują dzisiaj UBACSy oraz naszywki na rzep - w razie potrzeby można było go szybko zdjąć i schować do kieszeni. W armii naramienniki są noszone czasami przez żołnierzy Military Police, Royal Tank Regiment oraz medyków wojskowych. Żołnierze Armii Brytyjskiej wysłani na misję UN (oprócz beretu i badge) noszą także naszywkę z logiem UN, najczęściej naszytą na naramiennik.
W chwili obecnej w UK naramienniki cieszą się ogromną popularnością wśród członków Army Cadets, Sea Cadets, Air Cadets oraz CCF Cadets. Przykładowo Army Cadets oraz CCF Cadets noszą zielonooliwkowe naramienniki, z kolei Air Cadets oraz Sea Cadets noszą szaro-niebieskie. Noszenie naramiennika przez kadetów jest wymagane przez regulamin - ponieważ praktycznie tylko dzięki nim można rozróżnić kadetów od żołnierzy/lotników/marynarzy Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, kadeci z dumą noszą na naramiennikach naszywki, świadczące o ukończeniu tego czy owego kursu wojskowego (np. na lidkę-radiotelegrafistkę czy strzelca wyborowego).