NI Patrol Pack
Skrót NI oznacza Northern Ireland; nazwa plecaka pochodzi stąd, iż plecak - podobnie jak Chest Rig - był przeznaczony do noszenia w Irlandii Północnej,
w czasie The Troubles.
Czasy
The Troubles skończyły się kilka lat temu (przynajmniej na papierze według rządu UK), zaś plecaki pozostały w służbie.
Wersje DPM był długo używane w czasie Wojny w Iraku (2003-2009), potem pojawił się wersje w DDPMie - te zaś zostały niemal całkowicie wyparte przez najróżniejsze wzory i modele plecaków szyte przez firmy cywilne.
ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2010
DPM-SOLDIER.PL
Opis
Skrót NI oznacza Northern Ireland; nazwa plecaka pochodzi stąd, iż plecak - podobnie jak Chest Rig - był przeznaczony do noszenia w Irlandii Północnej, w czasie The Troubles.
Patrol Pack stał się nieoficjalnym zastępcą Side Pouchy. Patrol Pack uwolnił żołnierza od kłopotu pamiętania o równomierne rozłożenie wagi czy też kłopotliwe składanie. Oprócz tego plecak oferuje większą pojemność, bo aż 30 litrów.
Patrol Pack jest używany na krótkie wypady w teren (max. 48 godzin) oraz na kilku(nasto) godzinne patrole:- nadaje się do tego o wiele lepiej, niż 120-litrowy olbrzym Bergen. Z pozoru naprawdę niewielki (jak na wymagania żołnierza współczesnego pola walki), dobry żołnierz potrafi spakować w niego wszystko, co byłoby mu potrzebne przez 48 godzin w terenie.
Patrol Pack (z numerem NSN) posiada całkiem ładowną komorę główną, dwie boczne kieszonki oraz kieszonkę w klapie. System troków, zapięć i fastexów pozwala na przytroczenie karimaty lub dodatkowych kieszonek/worków w celu zwiększenia pojemności plecaka. Zależnie od modelu, plecy Patrol Packa są wykonane ze stelażu lub z gąbki. Patrol Pack można nosić z oporządzeniem PLCE, na kamizelce Osprey lub samodzielnie (bez oporządzenia i kamizelki balistycznej). Pas biodrowy jest tylko bezużytecznym fantem, który najlepiej odciąć.
Patrol Pack jest nadal świetnym produktem, chociaż jego lata świetności przeminęły w momencie, gdy na rynku pojawiły się plecaki prywatnych firm. Wadą plecaka jest brak wygodnej możliwości dopięcia/odpięcia kieszonek czy też ładownic. Fakt że występuje tylko w kamuflażu DPM (leśnym) oraz to, że niesamowicie grzeje plecy, nie zapewnia już ani komfortu noszenia ani idealnego kamuflażu np. w Afganistanie (i do niedawna: Irak).