Survive to Fight w wersji dla realistów
Żołnierze (złośliwie) tłumaczą skrót NBC na No Bloody Chance, które można dosłownie przetłumaczyć jako Nie Masz Szans (na przeżycie ataku bronią nuklearną). Brytyjczycy bardzo sceptycznie podchodzą do idei przetrwania ataku najpotężniejszą bronią stworzoną przez człowieka, za pomocą czarnej maski, kostiumowi w kolorowe plamy i małej książeczce Survive to Fight, podtrzymującą tą samą teorię, której żołnierze tak bardzo nie dowierzają.

Według innych Survive To Fight to jedna z najlepszych literackich powieści fikcyjnych na świecie. Pesymiści twierdzą, że MoD zaoszczędził by dużo czasu i pieniędzy, gdyby rozdał żołnierzom kartki z napisem głoszącym "I tak wszyscy umrzecie (od ataku bronią NBC)". Poniżej regulamin 'walki i przetrwania' ataku NBC według doskonałej ARRSEpedii:

Ataku bronią nuklearną
Regulamin Survive to Fight twierdzi, że jeśli położszy się plackiem twarzą do ziemii, to przeżyjesz (wysoką temperaturę i dwie fale uderzeniowe). Co ciekawe, SAS Survival Handbook dla 'gupich cybilów' radzi wykopać schron pod ziemią i nie wychodzić przez conajmniej 2 tygodnie. Hm... Oto odpowiednia wersja regulaminu na tą 'okazję':
1. Połóż się tam, gdzie ci będzie wygodnie
2. Schowaj głowę między nogami
3. Pocałuj swój tyłek na dowidzenia
4. Możesz umrzeć

Atak bronią chemiczną
Atak bronią chemiczną jest najbardziej prawdopodobny ze wszystkich trzech. Złośliwi twierdzą, że efekt wybuchu bomby chemicznej jest gorszy, niż poparzenie skóry od zbyt długiego opalania się na plaży. Na szczęście Survive to Fight dokładnie wyjaśnia jak przeżyć i działać w terenie, w którym wybuchła bomba chemiczna.
1. Zesraj się ze strachu.
2. Możesz się zastanawiać dlaczego wszystko rozmazuje ci się przed oczami.
3. Zacznij kasłać.
4. Zacznij pluć krwią.
5. Przewróć się.
6. Możesz narzekać na beznadziejną sytuację.
7. I... tak! Zgadłeś! Możesz umrzeć.

Atak bronią biologiczną
Atak bronią biologiczną nigdy nie został dokładnie wyjaśniony, więc trzeba improwizować. Tak więc:
1. Kontynuuj wykonywanie swoich normalnych zadań tak jak zawsze, jakby nigdy nic się nie wydarzyło.
2. Padnij trupem 6 tygodni później.

Podsumowując - i tak umrzesz.