ROYAL DUDES czyli KRÓLEWSKA FERAJNA

Narodowa obsesja na królewskich gostkach? Wiele narodów na świecie uważa, że Brytyjczycy mają obsesję na punkcie królowej oraz rodziny królewskiej. Jedynym narodem, który tak nie uważa są Brytyjczycy. Dla nich królowa oraz rodzina królewska jest po prostu jednym z wielu świetnych tematów do obgadywania i - ponad wszystko - krytykowania i robienia bezlistosnych żartów.

Trochę interesujących statystyk
72% Brytyjczyków jest za tym, aby mieć rodzinę królewską. 53% nie wierzy, że za 100 lat Wielka Brytania wciąż będzie posiadać rodzinę królewską. 85% Brytyjczyków jest zadowolonych z roboty wykonywanej przez Elżbietę II w roli królowej. 18% uważa, że Elżbieta II powinna odejść na emeryturę w dniu 80 urodzin. 52% uważa, że Książę Karol będzie dobrym królem, zaś 28% uważa, że w ogóle się nie sprawdzi w tej roli. 55% Brytyjczyków że żona Księcia Karola (Camilla, the Duchess of Cornwall) powinna zostać królową.

Królowa i jej pojęcie na temat mody
Najbardziej ekscentrycznie ubierającą się osobą w UK jest oczywiście królowa (The Queen, lub według młodych: Da Queen). Królowa ewidentnie nie podąża za światem mody, nosząc dziwaczne sukienki w stylu retro lat 50-tych, nie wykazując zainteresowania w czyjejkolwiek opinii.

Ponieważ królowa jest królową, jej styl ubierania się Brytyjczycy nazywają "klasycznym" oraz "ponadczasowym", zamiast "ekscentrycznym" i "dziwnym". Uprzejmie pomijają fakt, że nikt inny w kraju nie ubiera się w ten specyficzny sposób.
Księżna Diana czyli Królowa Serc
W czasie żałoby i pogrzebu Królowa Serc (czyli Księżna Diana), reporterzy komentowali szeroko reakcję i zachowanie... Brytyjczyków. Opisywali oni "nieoczekiwany okaz żałoby przez naród" oraz "nieoczekiwany okaz emocji w miejscach publicznych" (logicznie: jedno i drugie łamało dwa ostatnie punkty trzech świętych zasad zachowania w miejscu publicznym). Niektórzy reporterzy posunęli się do stwierdzenia, że śmierć Diany oznacza wielką zmianę w charakterze Brytyjczyków, że nie będą już tacy sami itepe itede.

Czym dokładnie było to "nieoczekiwane okazanie żałoby przez naród"? Popatrz na zdjęcia i video pokazujący tłumy ludzi. Co ci ludzie robią? Stoją w kolejkach.

Soją w kolejce aby kupić kwiaty, stoją w kolejce aby złożyć kwiaty, stoją w kilometrowych kolejkach aby napisać swoje kondolencje, stoją w kolejce aby złapać pociąg/autobus do domu po całym dniu stania w kolejkach. Tydzień później znów stoją w kolejkach aby złapać pociąg/autobus aby zdążyć na pogrzeb; stoją całą noc w kolejce aby zarezerwować sobie dobre miejsce do obserwowania procesji pogrzebowej; stoją w kolejce aby kupić więcej kwiatów, napojów, flag i gazet (w których zobaczą zdjęcie ludzi stojących w kolejach); stoją godzinami spokojnie czekając aż przejedzie trumna; potem stoją w kolejkach aby znów złapać pociąg/autobus z powrotem do domu.

Tak więc było trochę łez i kwiatów - tak naprawdę Brytyjczycy oddali hołd Dianie w najbardziej Brytyjski sposób, jaki tylko mogli: ustawiając się w kolejki.
Powrót