POWRÓT
Z czego składa się Basic Training?

WEAPON TRAINING:- Ćwiczenia z bronią. Jak obsłużyć i strzelać z L85A2 do 300 metrów.
MAP READING:- Praca z mapą i orientacja w terenie, chodzenie na azymut itd.
ADVENTUROURS TRAINING:- Sporty drużynowe oraz ekstremalne: mają za zadanie zbudować charakter, poznać osobowość kolegów/koleżanek w drużynie, nauczyć pracy w zespole itd.
ADMINISTRATION:- Organizacja pracy: jak być zawsze 'zorganizowanym', jak sprzątać, dbać o swoje rzeczy oraz mienie wojskowe itp. Brzmi banalnie, ale przeciętny młody Brytyjczyk jest oszałamiająco zdezorganizowaną osobą, za którą wszystko robi mamusia.
PHYSICAL FITNESS:- Wojskowa zaprawa fizyczna.
DRILL:- Musztra: z bronią i bez broni, a także przygotowania pod kątem Pass Out Parade (ceremonia zakończenia podstawowego szkolenia w Armii Brytyjskiej i awans z rekruta na szeregowego).
MILITARY EDUCATION:- Wykład na temat historii swojej jednostki, porady finansowe typu jak nie przepuścić żołdu w dzień wypłaty, nauka o życiu w armii, kto jest kto, stopnie, funkcje itd.
FIELDCRAFT:- Poligon: sztuka walki i przetrwania w terenie oraz warunkach bojowych. Każdy rekrut jest uczony podstaw wymaganych od każdego żołnierza w Armii Brytyjskiej (bez wględu na rodzaj służby/funkcję).

Program szkolenia (14 tygodni)

 • Tydzień 1 Wprowadzenie; podstawy musztry oraz czytanie mapy, pierwsza pomoc, stopnie wojskowe. Testy ze sprawności fizycznej.
 • Tydzień 2 Rekruci spędzają tydzień na poligonie. Rekrut jest nauczany technik maskowania, operowania w nocy, budowania schronienia na noc, gotowania i pracy w zespole.
 • Tydzień 3 Rekrut oddaje swoje pierwsze strzały na komputerowej strzelnicy (używa prawdziwy model SA80, podłączony do komputera).
 • Tydzień 4 Strzelanie z ostrej amunicji na strzelnicy; tarcze w odległości 25 metrów. Strzelanie odbywa się z pozycji leżącej, klęczącej oraz stojącej.
 • Tydzień 5 Test ze sprawności fizycznej; kondycja rekruta powinna się znacznie podnieść od ostatniego testu w Tygodniu 1.
 • Tydzień 6 Przepustka do domu.
 • Tydzień 7 Małpi gaj oraz strzelanie nocne.
 • Tydzień 8 Dalsze ćwiczenia z obsługi i używania broni; poligon.
 • Tydzień 9 Kolejne serie testów ze sprawności fizycznej.
 • Tydzień 10 Uprawianie sportów ekstremalnych: wspinaczki, żeglarstwo, pływanie kajakiem, orientowanie się w terenie; sporty odbywają się na terenie Walii, Szkocji lub Południowym Wybrzeżu Anglii.
 • Tydzień 11 Następne testy ze sprawności fizycznej. Rekrutów czeka także Operacja Nocna na poligonie, gdzie będą testowani z nabytych wcześniej umiejętności kamuflażu, strzelania oraz warty w terenie.
 • Tydzień 12 Przygotowywanie się do opuszczenia koszar, pakowanie, strzyżenie włósów. Rekrutów czeka także "odprawa" na której zostaną awansowani do stopnia szeregowego, zakończając tym samym Fazę 1 szkolenia.
 • Tydzień 13 Tydzień urlopu.
 • Tydzień 14 Powołanie do rozpoczęcia służby. Świeżo upieczony szeregowy rozpoczyna "Fazę 2" szkolenia, czyli szkolenie specjalistyczne. Szkolenie to może trwać od 2 tygodni aż do 2 lat (zależnie od rodzaju wojsk i wykonywanej służby). Po sukcesywnym ukończeniu szkolenia specjalistycznego, szeregowy dostaje przydział do służby, gdzie będzie mógł użyć swojej świeżo nabytej wiedzy teoretycznej w praktyce.

Get Fit - porady Armii Brytyjskiej jak stać się sprawnym fizycznie

Poradnik zatwierdzony przez MoD, znajdziesz w nim sprawdzone i używane ćwiczenia w Armii Brytyjskiej, które pomogą Ci stać się silniejszym, sprawniejszym i bardziej odpornym. Książka zawiera 3 starannie zaplanowane 12-tygodniowe programy ćwiczeń, z prostymi do zrozumienia instrukcjami i ilustracjami.